İnci Hakkında

foto
KURUMSAL

İnci Hakkında

İncinin Altınla Buluşması

Yurtdışından itinayla seçip aldığımız incileri firmamızın AR-GE bölümünde tasarladığımız ürünlerle bütünleştirme süreci bilgiyi, beceriyi ve deneyimi gerektirmektedir. Biz Asalgold olarak 18 yıllık deneyimimiz sayesinde incinin o asil duruşunu altınla bütünleştirerek inciye bambaşka bir kişilik kazandırmaktayız. Bununla beraber toptan satışlarımıza devam etmekteyiz. Ürünlerimizin mamul üzerindeki işlemi inci konusunda deneyimli ustalar tarafından itinalı bir şekilde üretilmektedir. Birçok işlemden geçen incili takılar en son kalite kontrol departmanında çok hassas kontrollerden geçerek nihai müşterinin beğenisine sunulmaktadır. 

İncinin Gizemi

Genellikle doğal inciler; yabancı bir cismin, örneğin kum taneleri istiridyenin içine girer ve istiridye bu nesneyi içinden atmaya çalışır. Başaramazsa bu davetsiz misafire karşı bir sıvı salgılar. Bu kaplama parlak bir inci oluşuncaya kadar kat kat birikir. Zamanla ve şansın yardımıyla inci oluşur. 

İncinin Bakımı ve Saklanması

Saç spreyi, parfüm, oje veya alkol bazı ürünlerdeki kimyasal maddeler incinin parlaklığını bozabileceğinden dolayı, incimücevherleri bu tür kozmetik ürünlerle temas ettirmeyin. İnciyi taktıktan sonra, yumuşak nemli bir bezle yavaşça temizleyiniz. İpin ıslanmamasına özen göstermeliyiz. İncilerin uzun süre kasalarda veya kapalı yerlerde sıcak ortamlarda saklanması, kuruyup matlaşmasına neden olur. O yüzden sık sık takmak ve düzenli bakım, incilerin hava alarak kendilerini yenilemelerini sağlar. İncileri saklamak için en uygunu yumuşak kadife keselerdir.

İncinin İnsan Vücuduna Biyonik Enerji Katkısı

İncinin en önemli özelliği duygusal dengeyi sağlamasıdır. İnci sahibine asil bir görüntü verir. Bu görüntüde kişiye kendine güven duygusunu kazandırır. Dünya çapında asırlardır en çok tercih edilen kıymetli taşlardan biri olan inci, organik bir madde olarak diğer taşlardan ayrılır. Çağlar boyunca saflığın ve masumiyetin simgesi olmuş, varlık ve sosyal statünün en üstün özelliği olarak kabul edilmiştir. Geçmişte çoğu medeniyetlerde kalp hastalıklarına ve pek çok rahatsızlıklara iyi geldiğine inanılmıştır.

}
YUKARI